Vyřazené telefonní budky dostávají druhou šanci, mění se ve veřejné knihovny.
Foto: Martin Vítek
Vyřazené telefonní budky dostávají druhou šanci. Mění se ve veřejné knihovny napříč celou republikou. V pořadí devatenáctou knihobudku mohou zájemci navštívit v pražském parku Brumlovka.

Telefonní budky se v době moderních technologií využívají k původnímu účelu už jen zřídka, s přibývajícími lety chátrají, nebo se dokonce často stávají terčem vandalů. Projekt KnihoBudka jim ale dává druhou šanci a mění je ve veřejné knihovny. Zatím poslední přírůstek je k vidění v pražském parku Brumlovka.

Park, který je součástí multifunkčního byznysového areálu BB Centrum, svou budku slavnostně otevřel na konci května. Jejími patrony se staly fotbalové legendy Antonín Panenka a Karol Dobiaš. Součástí parku je také dětské hřiště, knihovna tak nabídne převážně literaturu pro malé čtenáře a knihy s fotbalovou a sportovní tematikou.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.