Tereza Brabcová se tvorbě designových šperků věnuje již šestým rokem.
Foto: Jana Pechlátová
Návrhářka Tereza Brabcová si zakládá na originalitě. Pod značkou Piaf Design vytváří doplňky jako z jiné doby. Šperky, které vyrábí doma v pokoji, jsou k dostání na prestižních místech, například v Obecním domě nebo Rudolfinu. Kromě náhrdelníků a dalších ozdob se mladá designérka věnuje také restaurování historických šatů.

Když se drobná devětadvacetiletá světlovláska po absolvování kunsthistorie rozhodovala, jakým směrem se v životě vydá, zvolila tvůrčí práci na volné noze. Tak se zrodila značka Piaf Design, pod kterou Tereza Brabcová vyrábí designové šperky už šestým rokem. Ateliér má v bytovém pokoji, i když přiznává, že v budoucnu by ráda tvořila mimo domov.

Prvním šperkem, který mladá autorka vyrobila, byl náhrdelník s egyptskými motivy. "Dodnes jej mám schovaný – jednak na památku, jednak proto, abych viděla vývoj své práce. Člověk musí být pokorný a nesmí se povyšovat, protože žádné dílo není dokonalé," vysvětluje kriticky.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.