Na Václavském náměstí si lidé osvojili už více než šedesát laviček.
Foto: Archiv Sdružení Nového Města pražského
Adoptivní projekty jsou zajímavým způsobem, jak zrekonstruovat městský mobiliář. Osvojit si lze třeba lavičku, která ponese jméno svého sponzora. Na Václavském náměstí jich lidé adoptovali již okolo pětašedesáti.

Polámané, oprýskané a nevlídně vyhlížející lavičky, na něž se kolemjdoucí skoro až bojí posadit – to je pohled, který pravidelně skýtají některá česká náměstí nebo parky. Současnou situaci se rozhodli změnit v několika městech i obcích a nabídli lidem důstojné a komfortní posezení s možností jejich vlastní účasti.

Loni v červnu odstartoval projekt Adopce laviček na Václavském náměstí v Praze. Během necelého roku se díky němu podařilo zrekonstruovat přibližně 65 laviček z celkových 83. "Lavičky zde byly velmi nevzhledné a my jsme se rozhodli zakročit," vysvětluje myšlenku projektu Jan Adámek, tiskový mluvčí Sdružení Nového Města pražského, které adopci organizuje.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.