Pražské židle & stolky na Smíchovské náplavce.
Foto: Archiv IPR
Na začátku května byl spuštěn projekt Pražské židle & stolky. Jeho cílem je pozvednout úroveň pobytu ve veřejném prostoru v hlavním městě. Lidé si nápad chválí, židle jsou stále plné a nedošlo k poničení ani krádeži.

Možnost příjemného a komfortního posezení v pražských ulicích se od začátku května rozšířila. Důvodem je projekt Pražské židle & stolky, jehož autory jsou architekti z Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). Ti se inspirovali dobře fungujícím nápadem světových metropolí, jako je například New York, Kodaň či Stockholm.

Jedná se o pilotní projekt, který má za cíl pozvednout úroveň a kvalitu pobytu ve veřejném prostranství hlavního města. Místní lidé nyní mohou poobědvat, vyřídit pracovní záležitosti či jen tak posedět s přáteli na čerstvém vzduchu v místech, kde to doposud nebylo možné.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.