Kateřina Šachová je mozkem celého konceptu papelote.
Foto: Archiv Papelote
České designové papírnictví Papelote slaví šest let své existence. Pražská prodejna zatím nemá v Česku konkurenci. A to možná proto, že se v ní rozhodli vyrábět papír tělem i duší.

Je prý pořád tak trochu dítě – ve světě tužek, barevných desek a vzorovaných penálů se cítí jako ryba ve vodě. Kateřina Šachová ale v tomhle rybníku umí plavat tak jako málokdo. Svému dětskému snu totiž dokázala vdechnout život a v čele pražského papírnictví Papelote dnes prodává originální papírové doplňky třeba až do Japonska. 

Že obyčejné papírnictví může udělat takovou díru do světa, by si přitom v roce 2009, kdy první bloky od Papelote spatřily světlo světa, řekl asi jen málokdo. Tehdy osmadvacetiletá grafická designérka Šachová, která celý koncept jedinečného obchodu vytvořila na základě své diplomové práce na UMPRUM, měla prý více štěstí než rozumu. Svůj podnikatelský záměr totiž postavila na obrozenecké myšlence, že by lidé měli víc psát.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.