Josef Váňa, osminásobný vítěz Velké pardubické
Foto: ČTK
V sezoně je neděle dnem největšího dění, říká žokej Josef Váňa. Kdyby nemusel být pracovně na dostihu, rád by se vydal na Cenu Vítězného oblouku do Paříže. Neodpočívá ani tak fyzicky, ale spíše psychicky.

Osminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa ani ve svých 63 letech nepolevuje v pracovním tempu. Jako trenér je denně v sedle svých svěřenců a na otázky ohledně dalšího startu ve "Velké" se jen usmívá.

Jak vypadá vaše běžná neděle?

Když jsem v zahraničí, tak nevstávám vůbec. V deset jedenáct nebo ve dvanáct totiž naložíme koně a celou noc jedeme na nějaké závodiště, abychom tam byli co nejdřív a koně si stačili před dostihem odpočinout. Po závodě je zase naložíme a jedeme domů. Hned ráno v pondělí musíme zase do sedla a pracovat. Je to náročné, divoké, ale za ta léta jsme si zvykli, takže nám to ani nepřijde. Neděle jsou pro nás tím hlavním pracovním dnem, dnes už i větší část zimy, protože závodíme v Itálii a ve Francii. V sezoně je neděle vlastně dnem největšího dění. Podaří-li se nám vyhrát, pak je to ideální neděle.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.