Květnové akce potěší i fanoušky umění a designu.
Foto: Archiv Prague Design Week
Pokud jste sportovní fanoušci, nepropásněte soutěž o netradiční hokejový zážitek. Jestli ale fandíte spíše umění a designu, potěší vás přehlídka Prague Now! a Prague Design Week. A hezké počasí vybízí i ke gastrofestivalům, tentokrát proniknete do tajů Asie a veganské gastronomie.

Nadcházející víkend vybízí k bohatému vyžití zejména pestrou nabídkou probíhajících akcí, kterou podtrhuje příznivá předpověď počasí. Slunce i zábava na sebe nenechají dlouho čekat. Holešovické Výstaviště provoní asijské vůně, hokejoví fanoušci se budou ucházet o netradiční zážitek v O2 areně, odstartuje přehlídka současného umění a celý příští týden bude patřit mezinárodní přehlídce designu.

Noc v O2 areně, 3. května

Poté co tři výherci strávili noc v pařížském akváriu, přichystala společnost Airbnb další netradiční soutěž, tentokrát cílenou na české hokejové fanoušky. Výherce spolu se svým doprovodem zhlédne zápas mezi Českou republikou a Kanadou přímo ze speciálně upraveného Skyboxu, kterému bude předcházet večeře v luxusním soukromém apartmá. Podmínkou soutěže je zaslání krátké zprávy zdůvodňující, proč právě vy byste měli vyhrát tento hokejový zážitek, společně s odkazem na vlastní nabídku ubytování. Přihlášky je možné zasílat do nedělní půlnoci.

AIRbnb 01

AsianFest, 30. dubna

Výstaviště v Holešovicích se v sobotu 30. dubna od 11.30 hodin do 21 hodin promění v městečko asijské gastronomie i kultury rozdělené do následujících čtvrtí: Main Street, Chinatown, Thailand, Vietnam, Korea a Japan. "Chceme návštěvníkům poskytnout autentický zážitek z Dálného východu," vysvětluje Jiří Zuska jr., ředitel festivalu AsianFest. Na účastníky čekají nejen gastronomické speciality, ale také bohatý doprovodný program. Zavedena bude speciální měna, základní vstupné v předprodeji činí 200 korun, na místě o padesát korun více.

Veggie Náplavka, 1. května

Prvomájová neděle na Rašínovo nábřeží přinese akci plnou zdravého a ke zvířatům ohleduplného životního stylu, jejíž první ročník se uskutečnil loni na podzim. Od 10 hodin bude k vidění i ochutnání kompletní průřez moderní veganskou gastronomií, chybět nebudou ani tematické workshopy nebo sportovní exhibice. "Akce chce ukázat veřejnosti, jak chutná a nápaditá je veganská gastronomie a že dnes už kvůli tomu, abychom žili zdravě a chutně, nemusí umírat žádná zvířata," popisuje Iva Linda Maruščáková, organizátorka Veggie Náplavky. Vstupné je dobrovolné.

Ilustracni foto Veggie Naplavka

26 vystaviste praha7222 foto cudlin

Prague Design Week 2016, 2. května – 8. května

Expozici z recyklovaných materiálů současně s unikátní řemeslnou výrobou představí Prague Design Week 2016, který proběhne v Kafkově domě. Návštěvníci akce uvidí tvorbu necelé stovky tuzemských i zahraničních designérů, řemeslníků a studentů. "Plánujeme několik novinek, například dvojjazyčný katalog s průvodcem výstavou zdarma ke vstupence nebo speciální prezentaci od ústeckých studentů Ateliéru produktového designu v centru Prahy,“ uvedl Ondřej Krynek, zakladatel a organizátor akce. Základní vstupenka platná na celý týden vyjde na 140 korun.

Prague Now! 29. dubna – 10. června

Od pátku budou moci příznivci současného umění navštívit první ročník přehlídky výtvarného umění, designu a architektury Prague Now! v pražském Clam-Gallasově paláci. Jde o vůbec první projekt svého druhu, který bude prezentovat různé, avšak spřízněné obory. Cílem akce je nápadité představení výtvarného umění v souladu s designem a architekturou.

jrohfiezh