V prodejně Bezobalu vám potraviny zabalí jedině do vlastních nádob.
Foto: Petr Hanzel
Zero waste je životní styl, který nabádá k tomu, aby se lidé naučili produkovat co nejméně odpadu. Průměrná česká rodina ročně vyprodukuje okolo tuny odpadků. V prodejně Bezobalu se to ale rozhodli změnit, potraviny vám zabalí jedině do vlastních nádob.

Speciální odpadkové koše na plasty, papír či organický odpad  v mnoha českých domácnostech už poměrně běžná záležitost. Autoři projektu Bezobalu ale chtějí zajít ještě o něco dál. Propagují totiž myšlenku tzv. zero waste, tedy životního stylu, kdy se lidé pokoušejí snížit svou produkci odpadků na úplné minimum.

"Česká rodina v průměru vyprodukuje tunu odpadků za rok. Snažíme se lidem vysvětlit, že to jde i jinak," říká ředitel projektu Bezobalu Petr Hanzel.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.