Černobyl je pro turisty stále přístupnější, dostanou se i tam, kam dříve nemohli - Ilustrační foto
Foto: Lukáš Ryzí
Od výbuchu jaderné elektrárny Černobyl uplynulo už třicet let. Dnes je oblast především lákadlem pro turisty, kterých ročně přicestuje okolo patnácti tisíc. Dostat se mohou i na několik desítek metrů od epicentra výbuchu.

Sto dvacet kilometrů od Kyjeva leží místo, které zná z učebnic dějepisu každý školák. Elektrárna Černobyl, kde se 26. dubna 1986 stala jedna z největších havárií v historii jaderné energetiky, je dnes už především lákadlem pro turisty. Ročně jich sem přijede okolo patnácti tisíc.

"I z Česka do oblasti vycestuje okolo čtyř až pěti set turistů za rok. Návštěvníků přitom elektrárna láká čím dál více, jelikož už se mohou dostat i do míst, která nebyla dříve přístupná," říká cestovatel Lukáš Ryzí, který výlety do Černobylu organizuje.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.