Tomáš Princ je fotograf a filmař na volné noze, zároveň provozuje fotografický blog Humans of Prague.
Foto: Archiv Tomáše Prince
Tomáš Princ je autorem fotografického blogu Humans of Prague, který publikuje portréty lidí z pražských ulic. Odhaduje, že za dobu, kterou se blogu věnuje, oslovil asi pět tisíc neznámých lidí. Používá tři základní otázky, následně se ale v hovoru nechává vést vlastní zvědavostí.

Tomáš Princ je jednatřicetiletý fotograf a filmař na volné noze, který v roce 2013 založil fotografický blog Humans of Prague, na kterém zaznamenává osudy náhodně potkaných lidí v pražských ulicích. Dokonce za něj získal ocenění Magnesia Litera 2016 v kategorii Blog roku. V Café Louvre na Národní třídě jsme v salonku posnídali kávu, čaj a míchaná vajíčka. Povídali jsme si o jeho cestě k současné profesi, přirozeném světle v ulicích a probrali i další projekt, na kterém se podílí.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.