První místo obsadila tři sta metrů vysoká zrcadlová zeď.
Foto: Archiv eVolo Skyscraper Competition
Mnozí obyvatelé New Yorku pozorují Central Park pouze z dálky. To se rozhodla změnit americká designérská dvojice. Vytvořila koncept, který lidem přiblíží zeleň alespoň opticky.

Manhattan patří mezi nejrušnější a nejosídlenější části New Yorku a ostatně i Spojených států. Jeho dominantou jsou především mrakodrapy sahající až k nebesům, které sice tvoří výjimečné panorama, pro přírodu však už příliš místa nezbývá. Naději na čerstvý vzduch a zeleň tvoří pouze Central Park. Ten by do budoucna mohla obklopit zrcadlová zeď.

Zeď s názvem New York Horizon z rukou amerického návrhářského dua Yitan Sun a Jianshi Wu je vysoká 1000 stop (304,8 metru). Dvojice tímto způsobem chtěla upozornit na mizivý dosah zeleně, kterou sice na první pohled Central Park poskytuje, mnoho obyvatel Manhattanu na ni však kouká jen zdálky. Zrcadlová zeď by tak mohla opticky prohloubit prostory New Yorku a zároveň rozšířit zelený odraz dál do města.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.