Jelení šperky mají na Žižkově i svůj showroom.
Foto: Archiv Jelení šperky
Barbora Vogeltanzová přišla před deseti lety s nápadem vyrábět šperky s motivem lesní zvěře. Z výroby "na koleni v obýváku" je dnes ale dvoupatrová dílna se showroomem. Zákaznice si z Jeleních šperků vytvářejí celé sbírky.

Paroháč  většina mužů nechce být s tímto symbolem dvakrát spojována. Zato ženy jsou schopné pořídit si jich domů hned několik. Jejich posedlost si ale rozhodně nespojujte s nějakými nepřístojnostmi. Tihle jelínci pocházejí z pražské dílny, kde se rodí už deset let.

"Podařilo se nám vytvořit ozdobu, která se pro české ženy stala symbolem,“ vysvětluje Barbora Vogeltanzová, která v roce 2005 českou značku Jelení šperky založila.

Nápad na vytvoření klenotů s jelením motivem přitom vznikl jako dobrý marketingový tah. Šperky totiž původně Vogeltanzová vyráběla jako novoroční přání pro zákazníky své bývalé produkční agentury, která měla jelena v logu: "Přišlo nám jako skvělý nápad, že by lidé mohli nosit logo naší firmy jako šperk." Jenže z propagačního materiálu se velice rychle stala samostatná značka.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.