Odemykání Vltavy započne v Českém Krumlově - Ilustrační foto.
Foto: Shutterstock
Vodácká sezona odstartovala, o následujícím víkendu proběhne odemykání Vltavy. Naplánovaná trasa je dlouhá 12 kilometrů a její splutí trvá průměrně tři hodiny. Hladiny všech toků jsou zatím v normálu, meteorologové však na některých místech očekávají vytrvalý déšť.

Kromě dlouhých jarních procházek, otevírání restauračních zahrádek a venkovních sportovních aktivit odstartoval příchod jara konečně i sezonu pro vodáky. V sobotu 9. dubna proběhne tradiční odemykání Vltavy na jejím dolním toku. Akce se bude konat již pošesté.

Vyrážet se bude z Českého Krumlova, cílovou stanicí je Zlatá Koruna. Symbolické odemčení a hromadný start se uskuteční v 11 hodin. Naplánovaná trasa je dlouhá 12 kilometrů a vodákům zabere v průměru tři hodiny. Po cestě budou moci využít nabídky občerstvení. "Na trase doporučuji zastávku U Milana, kde vždy hoří oheň a opékají se buřty," popisuje Tomáš Kala, předseda spolku iVltava, který akci pořádá.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.