Zavináč tečka konec
Foto: Pavel Beneš
Od 5. března, kdy zemřel vynálezce e-mailu Ray Tomlinson, nemůžu pustit z hlavy jednu myšlenku. A sice jak by se nám teď asi žilo, kdyby ho nikdy nevynalezl.

Mně by se momentálně bez e-mailu žilo dost komplikovaně. Musela bych přemýšlet, kde tenhle fejeton vytisknu a odkud ho zafaxuju do redakce, aby ho tam pak někdo složitě přepisoval. Nebýt pana Tomlinsona, nemohla bych ho poslat přímo z toho gay baru v Madridu, kde právě sedím a píšu ho. Neptejte se na detaily, ale v gay barech kolem poledne je prostě největší klid na psaní. A klid je ve Španělsku vzácná komodita. V gay barech nekřičí děti ("Mamá, mamá!") ani tu nešvitoří Španělky o tom, jaké nové boty si právě koupily ("Mira, mira!"), ani tu turisti z Wisconsinu nosovým hlasem neprobírají přelomové závěry o Evropě ("Wow, Bob, that is so old!"). Prostě když se překlenete přes to, že barista vypadá jako prostitut z parku u hlavního nádraží a že heslo na wi-fi je "BareBackBoy" (jestli nevíte, co to znamená, buďte jedině rádi), je to ideální místo. Tímto bych tedy chtěla panu Tomlinsonovi dodatečně poděkovat za jeho vynález, protože pro nás, digitální nomády, je e-mail naprosto stěžejní.

Zároveň si ale říkám, jestli měl tušení, jaký ďáblův nástroj to vlastně vynalezl. Asi jo, protože jednou v nějakém rozhovoru řekl, že sám e-mail moc nepoužíval a rozhodně na něm nebyl závislý. To dělal dobře. Na rozdíl od nás ostatních.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.