Letos proběhne již šestnáctý ročník Mistrovství ČR ve stromolezení.
Foto: Archiv arboristika.cz
Arboristika je obor, který se zabývá péčí o stromy. Lezení mezi korunami stromů je dokonce oblíbenou, ačkoli poněkud kuriózní soutěžní disciplínou. Letos proběhne již šestnáctý ročník mistrovství České republiky ve stromolezení.

Jako malí jsme s úsměvem na tváři a s lehkou samozřejmostí lezli a skákali po stromech. Dokonce se zdálo, že žádný strom není dost vysoký. Pro některé jsou to jen radostné vzpomínky na dětství, pro jiné vášeň, která trvá dodnes. Stromolezení spadá pod arboristiku, obor, který se zabývá stromy rostoucími mimo les  pečuje o jejich zdraví a udržuje je ve stavu provozní bezpečnosti. 

Tree Climbers International je celosvětová organizace sdružující všechny, kteří propadli zálibě v lezení mezi korunami stromů. Jejím cílem je sdílet zážitky a zkušenosti, které lidé zdoláváním výšek získali. Zároveň zdůrazňuje jednak bezpečnost lezců, kterým poskytuje ochranné přilby a jištění, jednak šetrnost ke stromům samotným.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.