Bankéř Vladimír Staňura hraje tenis a golf, ze sportovců pak obdivuje Martinu Sáblíkovou.
Foto: ČTK
Bankéř Vladimír Staňura hraje tenis a golf, pravidelně také sleduje výkony profesionálů. Ze sportovců pak obdivuje Martinu Sáblíkovou. Rád by se jí zeptal: " Jak dokážete ustát ten permanentní psychický tlak při závodech? Máte nějaký obranný rituál?"

Samozřejmě že mám rituál: pravá brusle musí být vždy obuta a zavázána dříve než levá! Je to základní podmínka. Speciální řád má i způsob, jakým si balím věci na závod, jak si ukládám brusle, co před závodem jím, jaké volím cviky… To vám ale už prozradit fakt nemůžu," směje se Martina Sáblíková. Právě ukončila další skvělou sezonu na ledě, než přesedlá na kolo, užívá si dny volna a má tedy čas odpovědět i na několik našich dalších otázek:

Co vás vlastně na rychlobruslení tak baví?

Rychlost. Ta mě zaujala kdysi dávno už na prvním tréninku na kolečkových bruslích. Byla jsem zvyklá na nich hrát hokej a pak se nestačila divit, že se na nich dá tak rychle jezdit. Na bruslích je potřeba umět se uvolnit, nejet křečovitě a přitom dávat stoprocentní sílu do odrazu. Pohyb rychlobruslaře na ledě je ladný, líbí se mi na něj také dívat.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.