Koleda pod sladkým sametem
Foto: Pavel Vítek
Uvařené a pěkně obarvené klasické vajíčko je sice prima velikonoční výslužka, ale když se chce hospodyňka blýsknout, má i další možnosti. Ideální jsou drobné domácí sladkosti, ovšemže ručně zdobené. Sváteční novinkou mohou být malé pečené dortíky vajíčka, plněné krémem a potažené cukrovou hmotou.

Mrskaný pondělek se pomalu blíží a je na čase promyslet, čím letos podělit koledníky. Nechcete-li zůstat u klasiky, upečte třeba perníčky, sušenky nebo další drobné pečivo, které může ještě povznést nevšední zdobení. I takový muffin či cupcake v jemném sladkém sametovém "kabátku" vypadá neodolatelně a slavnostně. A když na něm ještě přistane perlička, květina nebo třeba motýl, může z něho být doslova mistrovské dílko.

Koleda, koleda…

S velikonočními tradicemi je to tak půl na půl. Ve městech se drží méně než na vesnicích, nicméně s trendem návratu ke kořenům se i Velikonoce slaví tak nějak důstojněji, ostatně vypovídá o tom i fakt, že se letos Velký pátek stává státním svátkem. Což se dá využít různě. A pokud považujete čas strávený v kuchyni za oddychový, třeba i přípravou nějaké té velikonoční dobroty navíc. K oživení slavnostního stolu, pro koledníky či návštěvy.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.