Ve čtvrtek se v některých podnicích budou čepovat velikonoční speciály - Ilustrační foto.
Foto: Archiv pivovaru Starobrno
Zelený čtvrtek přináší do vybraných českých restaurací a hospod barevné sváteční speciály. Starobrněnský pivovar uvařil své Zelené pivo již pojedenácté, receptura však zůstává tajná. Pivo zelené barvy se podává také k příležitosti oslav Dne svatého Patrika.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že zelená barva symbolizuje především irský Den svatého Patrika (Saint Patrick´s Day), jenž se slaví 17. března, v Česku se vztahuje zejména k Velikonocům  nejvýznamnějším křesťanským svátkům.

Spolu s ostatními tradicemi, jako je pečení beránka a mazance, barvení vajíček, pletení pomlázek a koledování, si Češi, národ hrdých milovníků piva, osvojili také zeleně zbarvené výčepní speciály. Na Zelený čtvrtek tak již tradičně velké i malé pivovary vaří velikonoční pivo, které rozvážejí po celé republice.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.