Teatum Jones
Foto: Billy Farrell Agency
Merino je vlna ze speciálně vyšlechtěných ovcí, které žijí v chladnějších a vlhčích oblastech. Britské návrhářské duo Teatum Jones s ní umí doslova kouzlit. Dokonce za to získalo světovou cenu International Woolmark Prize, kterou se pyšní i Yves Saint Laurent nebo Karl Lagerfeld. Z vlněných chomáčků totiž návrháři dokázali vyrobit ty nejjemnější krajky...

Guipure je druh krajky původně vyráběné ze stužky pergamenu opředené hedvábnou, zlatou nebo stříbrnou nití, tzv. cartisane (neplést si s courtisane). Na konci devatenáctého století se označení začalo používat i pro vzdušné krajky tkané ve Francii na člunkových strojích. Ve stejné době, jen chvíli po konci Velkého hladu, se anglická řádová sestra Agnes Moirragh Bernardová rozhodla odstěhovat do irského Foxfordu, založila tam textilní mlýn na zpracování vlny, a dala tak práci desítkám obyvatel zpustošeného města.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.