Eva Havelková (třetí zprava) je mistryní Čech v kategorii bikiny fitness z roku 2014. V současné době připravuje na soutěž sebe a další tři závodnice.
Foto: Tomáš Mach, Ronnie.cz
Silové sporty jsou považovány za mužskou záležitost, v dámské kategorii bikiny fitness jde ale naopak o zachování ženskosti. Hodnotí se především symetrie a separace svalů. Základem úspěchu je kromě pravidelných tréninků také speciálně upravený jídelníček.

Do posilovny čas od času zajde spousta lidí. Pro radost, kvůli dobrému pocitu nebo si třeba vybít zlost. Když se ale občasné posilování změní v posedlost, stávají se pravidelné tréninky životním stylem. Dřina v posilovně ale nemusí nutně znamenat vyrýsovanou postavu s překypujícími svaly. Existují ryze ženská odvětví kulturistiky, mezi něž spadá disciplína s atraktivním názvem bikiny fitness. 

Tato kategorie je určená výhradně závodnicím. Reakce veřejnosti na ženy kulturistky bývají různé, protože pro mnohé jsou silové sporty spíše mužskou záležitostí, cílem bikiny fitness je ale zdravě vypadající vytvarovaná postava.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.