Skotsko je zemí deště, ovcí, úžasných scenérií a historie.
Foto: Jiří Částka
Pokud jste fanoušci úžasných scenérií, Skotsko je pro vás správná volba. Nesmíte ale zapomenout na impregnaci všeho vybavení. Při stanování lehce narazíte kromě deště na dalšího nepřítele. Ovce.

Přiznám se  nemám rád déšť. Ale zároveň mě vždy fascinovala skotská krajina, a tak rozhodování, zda mám, či nemám jet na sedmidenní trek pod stan, bylo těžké. Touha zažít Skotsko v jeho syrové podobě byla ale silnější, proto nakonec nebylo moc co řešit. Snad kromě dostatečné impregnace všeho vybavení.

Hned první den po příletu do Edinburghu a vypůjčení automobilu jsme se s naší čtyřčlennou skupinkou pokusili zdolat horu Cobbler, nicméně počasí vůbec nebylo takové, jak se o Skotsku říká. Bylo ještě horší. Celý den pršelo a viditelnost byla kvůli mlze v řádu desítek, maximálně stovek metrů, takže jsme byli rádi, že se nám po dlouhém hledání podařilo ještě daleko pod vrcholem najít alespoň trochu rovné místo na dva stany a do rána jsme se neutopili v přívalech vody z hor nad námi.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.