Zdaleka nemusíte být vyznavači bílých svahů, abyste si přírodu v Dolomitech zamilovali.
Foto: Michael Fokt
Vypravte se k horským jezerům, kde tábořili lovci z doby kamenné. Zjistěte, proč se tamní skalní štíty při západu slunce rozzáří ohnivou barvou. Navštivte měsíční krajinu ve výšce skoro tří tisíc metrů a vystoupejte na vrchol, kde se budete cítit jako praví horolezci.

Faktem, že v okolí trentinského městečka San Martino di Castrozza najdete kolem šedesáti kilometrů sjezdovek a přes dvacet lyžařských vleků či lanovek, už dnes člověk ohromí jen málokoho. Od alpského zimního střediska se to zkrátka očekává. Horská krajina zdejších Dolomit však skrývá mnohá další překvapení. Zdaleka nemusíte být vyznavači bílých svahů, abyste si zdejší přírodu zamilovali. 

Ke dvěma horským jezerům Laghi di Colbricón dnes vede značená pěší stezka směrem dolů z horského průsmyku Passo Rolle. Lidské kroky sem však vedly mnohem dříve, než se rozjel první zdejší vlek. Konkrétně před více než deseti tisíci lety, kdy se na jejich březích usídlili pravěcí lovci stopující zdejší hojnou zvěř. Podle analýz pylových zrn z té doby tenkrát tábořili na horské louce, kde byly jehličnaté stromy vzácné. Od jezer i z okolních pozorovacích stanovišť, která si zřídili ve výšce přes dva tisíce metrů, tak měli dokonalý přehled o putujících stádech. Není divu, že se u dávného ohniště našly hojné pozůstatky tehdejších úlovků.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.