Pokud se nemůžete přimět vyběhnout sami, pomůže vám skupinová motivace.
Foto: Babeta Schneiderová
Čeští běžci se po britském vzoru motivují k běhání prostřednictvím sociálních sítí. Na tomto principu byla založená tzv. adventní běžecká výzva, do které se zapojilo přes 250 lidí. Organizované výběhy se v Praze konají zdarma.

Vstát třeba o půl šesté ráno, obout si tenisky a vyrazit se stopkami do parku nebo lesa. Tahle představa nemusí být lákává pro každého – to se ale rozhodla změnit hoteliérka Babeta Schneiderová, která v prosinci namotivovala k běhání přes 250 Čechů. Dnes už Pražáky nabádá k běhání každý týden – láká je na snídáni nebo pivo.

"Pokud má cesta nějaký cíl a je se na co těšit, samozřejmě je mnohem snadnější vyběhnout," vysvětlila Schneiderová, která vyráží každou středu ve tři čtvrtě na sedm z pražské ulice Ječné se skupinou dalších běžců na téměř desetikilometrovou trasu okolo Karlova mostu, na jejímž konci na ně čeká zasloužená odměna.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.