Subjektivní pocit štěstí nemá podle britské studie s délkou života nic společného - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/Julie70 Joyoflife
Britský výzkum Million Women Study odhalil, že štěstí nemá vliv na délku života. Podle lékařů a psychologů jde ale o sporné tvrzení. Angličtí vědci zkoumali milion žen po dobu 10 let.

Tvrzení, že smích prodlužuje život, je podle britských vědců scestné. Vyšlo to najevo z průzkumu v rámci unikátního projektu Million Women Study sledujícího emocionální stav milionu žen po dobu deseti let.

Studie tvrdí, že naše vnímání štěstí a neštěstí délku našeho života neovlivňuje. Podle některých psychologů a lékařů to ale není tak úplně pravda. "Jsem přesvědčený, že zde rozhodně vliv psychického rozpoložení na délku života je, například u lidí, kteří onemocní rakovinou, lze prokazatelně říci, že lze mezi těmi, kteří mají k léčbě pozitivní přístup, hledat více případů s lepší rekonvalescencí než mezi lidmi, kteří v boji s nemocí propadají pesimismu,“ vysvětlil náměstek pro lékařskou péči Psychiatrické nemocnice Bohnice Marek Páv.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.