FoMO se projevuje potřebou neustále sledovat, co se kde děje, k čemuž přispívají i sociální sítě. - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/Dave Fayram
Syndrom FoMO (z anglického Fear of Missing Out) vyjadřuje strach z toho, že něco zmeškáme. Projevuje se vnitřní potřebou člověka neustále sledovat, co se kolem něj děje. S nekonečnou řadou možností, jak se zabavit na internetu, souvisí i prokrastinace.

FoMO neboli strach, že něco zmeškáme (anglicky Fear of Missing Out), definoval roku 1996 Dr. Dan Herman, mezinárodně uznávaný specialista na marketingové strategie a chování spotřebitelů. Od té doby jej zkoumá jako významný socio-kulturní fenomén.

Syndrom se projevuje vnitřní potřebou člověka neustále sledovat, co se kolem něj děje. Zjednodušeně řečeno, FoMO v nás vzbuzuje touhu být nepřetržitě ve střehu. Toho nejčastěji dosahujeme prostřednictvím internetu a sociálních sítí, kde čerpáme informace o společenských událostech, přátelích i přátelích našich přátel. 

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.