Organické zaoblené části jsou protkány geometrickou nosnou soustavou.
Foto: Jakub Skokan & Martin Tůma, BoysPlayNice
Na pomezí Moravy, Čech a Polska vede po elipsách stezka do oblak. Od populárních cest korunami stromů se však liší. Architekt Zdeněk Fránek opět připomenul, že jeho stavby zviditelňují věci a jevy, jež jenom tušíme.

Nepochybně jde o zajímavý architektonický úkaz, který má člověka přiblížit přírodě jinak, než je obvyklé. Existují totiž nedávno postavené stezky v korunách stromů, jako na Lipně (2012) nebo přes kopec v bavorském Neuschönau (2009), kde se procházíte po dřevěných chodnících mezi vrcholy vzrostlé vegetace, a pak jste navíc odměněni výhledem ze "stromové věže", jež dílo korunuje.

Stezka v oblacích, kterou vám nyní představíme, se od zmíněných kreací odlišuje už podle názvu. Její návštěvník má místo stromů možnost zkoumat především prostor nad nimi, a to mraky, mlhy, mlžné opary a všelijaké meteorologické jevy, které zdejší čisté ovzduší přináší. Můžete se do mlhy vysloveně zakousnout a zkoušet, jak chutná v jednotlivých výškách: je to lahodné. Především jde o poznání a cestu na vrchol, postupnou a pozvolnou, kdy se člověk stává součástí složité struktury, která vyrostla během pouhých šesti měsíců roku 2015.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.