Jana Zielinski, galeristka, producentka a ředitelka Designbloku
Foto: HN – Libor Fojtík
K nejhezčím vzpomínkám z dětství Jany Zielinsky patří návštěvy babiček. Kromě uměleckých a designérských aktivit dodnes dodržuje tradici rodinných návštěv. Ředitelka Designbloku má neděli ráda se vším všudy.

Jana Zielinski je ředitelkou Designbloku, produkuje také předávání cen Czech Grand Design a provozuje galerii Křehký. Ke snídani si nejradši pustí Edith Piaf nebo Joni Mitchellovou a není nic, co by neděli mohla vytknout.

Můžete popsat svou nejhezčí nedělní vzpomínku?

V neděli jsme jezdili buďto k jedné babičce, anebo ke druhé. Babička tachlovská vždycky vařila fantastické houskové knedlíky. Na všem si dávala záležet a oběd dělala velmi pečlivě, a tak býval až kolem čtvrté odpoledne. My už jsme s bratranci a bratrem měli takový hlad, že jsme jedli knedlíky přímo z válu, kde je krájela nitkou, a potom už jsme králíka na smetaně nechtěli. Byl kvůli tomu vždycky poprask.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.