Do světové apokalypsy momentálně zbývají tři minuty - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/Kainet
Hodiny Doomsday Clock odpočítávají zbývající čas do světové apokalypsy. Minulý rok se zastavily na třech minutách k půlnoci, dopředu se zatím nepohnou. Podle vědců je třeba především snížit investice do jaderných zbraní.

Světem vládne neklid, problémy se valí ze všech stran. Mezi ty stěžejní patří terorismus, globální oteplování a nukleární či biologická hrozba. Ručička apokalyptických hodin ukazuje za tři minuty půlnoc, dopředu ani dozadu se prozatím nepohne, uvedl zpravodajský server The Verge.

Po skončení druhé světové války začal vycházet časopis The Bulletin of the Atomic Scientist. Tehdy se stejnojmenný tým amerických vědců (BAS) rozhodl demonstrovat zbývající čas do soudného dne lidstva. Hodiny Doomsday Clock, které jsou umístěny na univerzitě v Chicagu, existují od roku 1947, kdy byly ručičky nastaveny na 23:53. Původně vznikly jako indikátor jaderné války, postupně se jejich působnost rozšířila do dalších oblastí.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.