Celkem se dochovaly tři mosty z vinné révy, Iya Kazurabashi je tím nejdelším.
Foto: foter.com/Marshal Hedin
Na východě japonského ostrova Šikoku se rozprostírá údolí Iya Valley. Jeho dominantou jsou visuté mosty z vinné révy, staré údajně až tisíc let. Turisté sem jezdí hledat především tradiční venkovskou kulturu.

Iya Valley je zelené údolí obklopené strmými horami a lesy ve východní části japonského ostrova Šikoku, v prefektuře Tokušima. Příkrými svahy vede úzká horská silnice, která je často sjízdná jen s velkou dávkou odvahy. Údolím protéká řeka Iya, podle které také získalo svůj název. 

V minulosti představovaly jeden z mála způsobů, jak tok neklidné řeky překonat, visuté mosty vyrobené z vinné révy (japonsky kazurabashi), která rostla na místních horských vinicích. Původně bylo mostů třináct, dochovaly se však pouze tři. Iya Kazurabashi je největším a nejpopulárnějším z nich, měří čtyřicet pět metrů.

reklama

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.