Architektura svou výraznou otevřeností a prostorovou logikou navazuje na funkcionalismus.
Foto: Iveta Kopicová
Vila Petra Koláře v pražské Hostivaři odráží jistotu, sebevědomí a hravost architekta, který žije naplno. Mezi českými architekty je rekordmanem v počtu vlastních domů, na kontě jich má už pět - a zdaleka nekončí. Dům, ve kterém aktuálně žije, obklopuje golfové hřiště. Architekt si tak může zahrát, kdykoli si vzpomene.

Petr Kolář je mezi českými architekty rekordmanem v počtu vlastních domů. Do svých osmačtyřiceti jich vybudoval a osídlil nejméně pět, ale bude jich pravděpodobně ještě víc. Není to od něj snad nějaký druh posedlosti. Vyznává změnu a pohyb. Především rád zakouší na vlastní kůži postupy, které pak aplikuje na klientech, což je mnohem vhodnější, než když je to naopak a architekt nejprve experimentuje na jiných a až pak se pustí do vlastního obydlí.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.