Čeští vývojáři hrají vabank
Foto: Warhorse
Pražský výrobce počítačových her Warhorse Studios se snaží pomocí moderních technologií a historických dokumentů naklonovat divoký začátek 15. století v Čechách. Je tak první hrou, která nabízí realistický historický příběh. Věří, že svět mu bude tleskat.

Píše se rok 1403 a vaše město bylo vypáleno žoldnéři krále Zikmunda, kteří táhnou Čechami a drancují. Jmenujete se Jindřich a jste mladý muž, syn kováře ze Stříbrné Skalice. Většina jejích obyvatel byla povražděna, včetně vaší rodiny. Jste odkázaný sám na sebe.

To je výchozí bod chystané počítačové hry Kingdom Come: Deliverance, kterou vyvíjí pražské studio Warhorse. Když půjde všechno podle plánu, měla by letos vyjít v kompletní verzi. Hra spadá do kategorie RPG, tedy Role Playing Games (u nás se pro ně vžil poněkud nepřesný název "hra na hrdiny"), a v jistém ohledu je světovým unikátem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.