Olga Sommerová - Dnes už feminismus není sprosté slovo.
Foto: Michal Bačák
Současná ministryně práce a sociálních věcí, farářka, dokumentaristka a spisovatelka. Co mají tyto čtyři osobnosti společného? Všechny ze svých pozic, které jim umožňují ovlivňovat společnost, celý život bojovaly a bojují za rovnoprávné postavení s muži.
Hospodářské noviny v pondělí vyhlásily výsledky ankety TOP ženy Česka 2015. Jak se v naší zemi ženy mají? Zeptali jsme se na to čtyř významných ženských osobností veřejného dění.
 

Michaela Marksová-Tominová, ministryně práce a sociálních věcí

Jde dohromady práce pro Cosmopolitan - časopis, který ženám diktuje klasickou představu o tom, jak mají vypadat, co mají nosit a jak se mají chovat, s prací v Gender Studies, kde jste v polovině 90. let také působila?

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.