Barvu má žlutou s bílozelenými záblesky, těžkým aromatem a chutí, jež navzdory nízkému obsahu Chardonnay připomíná mladé nesudované víno této odrůdy.
Foto: archiv
V horském hotelu Wasdale Head nenajdete WiFi, zato ochutnáte Sauvignon Blanc, nejpolpulárnější odrůdu v Británii. Nepochází však z Moravy ani Nového Zélandu, nýbrž z Rumunska. Právě tamní vína pěstovaná v nadmořské výšce kolem sta metrů se těší čím dál větší oblibě.

V baru horského hotelu Wasdale Head v Lake District na severovýchodě Anglie praská dřevo v krbu. Útulná místnost působí jako útočiště dobrodruhů. Na černé tabuli je křídou napsáno: "WiFi nemáme. Radši si povídejte!" A tak si povídáme. Třeba o tom, že se v Británii loni poprvé vypilo na osobu víc vína než piva. A že nejpopulárnějším bílým je prý Sauvignon Blanc. "Máte ho?" ptám se barmanky. "Samozřejmě," usměje se. "A novozélandský?" zatoužím po svém oblíbeném. "Taky, ale doporučila bych vám rumunský!" překvapí mě. Vlastně proč ne?

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.