Jan Kupecký: Alegorie sluchu (Hudby) v podobě umělcovy manželky, vyvolávací cena 2,7 milionu Kč
Foto: ALAG, Ivan Chvatík
Znalec baroka a profesor Eduard Šafařík se rozhodl, že prodá svou sbírku obrazů a peníze rozdělí mezi potomky. Šafařík dlouhé roky v Římě vedl slavné italské šlechtické sbírky v soukromé galerii. Radil sběratelům i obchodníkům a napsal velké množství vědeckých prací.

Poklady Eduarda Šafaříka, který žil od 60. let v Itálii, budou od 24. ledna k vidění v pražském Mánesu. Naposledy tak půjde spatřit pohromadě pět portrétů Mistra Jana Kupeckého, na které se kunsthistorik denně díval v salonu své vily nad Římem.

Překrásná Alegorie sluchu v podobě umělcovy manželky Zuzany, portrét Krista jakožto Spasitele světa, malířův autoportrét, svatý František z Assisi a podobizna norimberského malíře Jorga Durenfurtha se pak rozběhnou do světa, k novým majitelům.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.