Laco Déczi, jazzový trumpetista, skladatel a malíř
Foto: David Kraus
Jeden z nejlepších trumpetistů, kteří kdy v Česku hráli, byl vždycky samorostem. A samorostem zůstal. I když hraje jazz, jeho osobnost je stoprocentní rock'n'roll.

Odehraje se to přesně tak, jak to čekáte. A je to stejná zábava. Stoupáte do schodů ne zrovna apartního, ale čistého a udržovaného hotelu na Zbraslavi, ve kterém našel Laco Déczi útočiště při svém současném českém pobytu. Je jedna hodina odpoledne a budovou se line zvuk jeho slavné trubky. Takže nemusíte znát ani číslo pokoje. Déczi tu bydlí jednoduše, ale spokojeně. Záclony na oknech jsou svázány do uzlů, aby šlo do pokoje světlo. O stěny je opřeno pár obrazů, které hudebník během této cesty namaloval, v zásuvce se nabíjí holicí strojek, kterým si udržuje svoji proslulou holou hlavu. Na zemi je poházeno něco partitur, jinak je ale pokoj uklizený. Což je dvojnásobně zajímavé, vezmeme-li v potaz, jak tento umělec působí v běžném životě divoce a nespoutaně.

HN

Ještě na vás čeká 95 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.