Jana Zielinski se věnuje Designbloku, festivalu křehký Mikulov, galerii křehký a cenám Czech Grand Design.
Foto: HN – Lukáš Bíba
Jana Zielinski před sedmnácti lety spoluzaložila Designblok. Jeho posledním tématem byla svoboda. Ředitelka festivalu už má prý nemoc z povolání, ale design ji pořád baví a neustále má co nabídnout. Klíčovým tématem je pro ni právě svoboda, kterou si hájí ve všech případech a směřuje k tomu i své děti.

Galeristka Jana Zielinski si odjakživa hýčkala svou svobodu. Celý život se věnuje umění a nikdy nebyla ničí podřízenou. Už sedmnáct let šéfuje festivalu Designblok. Tématem posledního ročníku byla právě svoboda, o kterou se však Zielinski v poslední době bojí. Znepokojily ji třeba oslavy 17. listopadu, během nichž si prezident Miloš Zeman stoupl na jeviště s představiteli protiislámského hnutí za aplausu mnoha podporovatelů. "Musím říct, že se obávám, že ta totalita je v nás nějakým způsobem zažraná mnohem víc, než jsme si mysleli nebo připouštěli. Je to docela děsivé a bojím se příštích voleb," říká Zielinski.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.