Podoba mezi psem a jeho pánem je vědecky dokázána - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/Tambako the Jaguar
Psi se často velmi explicitně podobají svým majitelům. Stejně jako životního partnera, i psa si vybíráme podle určitých kritérií. Podobný princip platí také automobilů.

Nad podivuhodnou podobou mezi pánem a jeho čtyřnohým přítelem se každý zamyslel aspoň jednou v životě. Pořekadlo jaký pán, takový pes již dávno není jen prázdným přirovnáním, ale odkazuje na skutečný vědecký fakt. Proč se psi tolik podobají svým majitelům, zjišťoval zpravodajský server BBC.

Stejně jako si podle určitých kritérií vybíráme partnera, podobně postupujeme i při výběru domácích zvířat. Příchod nového člena rodiny s sebou nese radostná očekávání, zároveň je ale spojen s obavami. Dosavadní harmonogram domácnosti je narušen a musí se přizpůsobit novým událostem. Právě proto při výběru plemene uvažujeme podle toho, co už dobře známe a s čím se můžeme ztotožnit - podle sebe a svých blízkých. 

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.