Volně ke stažení jsou nyní staré pohlednice, mapy i fotografie - Ilustrační foto.
Foto: AP
Newyorská veřejná knihovna poskytla světu více než sto osmdesát tisíc starých dokumentů. Dávno zapomenuté fotografie či dosud nespatřené mapy jsou teď volně ke stažení. Myšlenkou je vzkříšení těchto nostalgických dokumentů a jejich opětovné použití.

Newyorská veřejná knihovna překvapila celý svět, volně ke stažení totiž nabízí staré mapy, litografie, pohlednice i fotografie. Můžete si tak nejen prohlédnout dokumenty od 11. století až po obrázky automobilů z roku 1930. Informoval o tom zpravodajský server The Verge.

Více než sto osmdesát tisíc dokumentů z dob dávno minulých je nyní možné stáhnout prostřednictvím Newyorské veřejné knihovny. Překvapivě navíc ve velmi vysokém rozlišení. "Není potřeba žádné povolení, dokumenty můžete volně používat," uvedla manažerka knihovny Shana Kimballová.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.