Občas je důležité dát si pauzu, paměť pak funguje lépe - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/Kashirin Nickolai
Zapomínáte-li na podstatné věci, možná vám chybí chvilka klidu. Zdá se, že pár minut odpočinku zlepšuje schopnost lépe uchovávat vzpomínky. To by mohlo znamenat i naději pro pacienty trpící amnézií.

Informací je kolem nás nespočet a v jejich víru bohužel často zapomínáme i na podstatné věci. Potřebujete-li si něco opravdu spolehlivě uložit do paměti, musíte vypnout a dát si pauzu. Bez televize a mobilu v ruce, dodává server New Scientist.

Vytváření nových vzpomínek je křehká záležitost. Donedávna byl receptem na jejich pevné uchování spánek, kdy dochází k ukotvení vjemů v paměti. Zdá se ale, že určité míry této konsolidace vzpomínek jsme schopni i během dne - jen je potřeba se na chvíli zastavit.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.