Ačkoliv některé nemocniční pokoje jsou komfortně zařízené, pobyt doma je příjemnější – ilustrační foto.
Foto: foter.com/ Rick Kimpel
Pobyt v nemocnici může být pro pacienty stresující a nudný. Britští lékaři společně s techniky připravují systém, pomocí kterého by lékaři sledovali pacienty virtuálně. Ti by tak mohli po nezbytných vyšetřeních ležet doma.

Podobně jako jsme se odnaučili chodit do banky nebo na poštu, bude také pobyt v nemocnici možná brzy minulostí. Nizozemská firma na výrobu elektroniky a elektrotechniky Philips ve spolupráci s britskými mediky vyvíjí speciální tablet, který by umožnil lékařům komunikovat s pacienty virtuálně. Informoval o tom server New Scientist.

Ačkoliv v současné době mnohé nemocnice disponují špičkovým a komfortním vybavením i moderním vzhledem, delší pobyt v nich může být pro pacienta stresující. Nic na tom nezmění ani sebelaskavější personál. Pacienti si nejčastěji stěžují na nudu, hluk a ztrátu soukromí.

HN

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.