Valle de la Prehistoria nabízí návštěvníkům posezení ve stínu veleještěra.
Foto: Hana Jakrlová
Na Kubě najdete dva z nejbizarnějších zábavních parků na světě. V jednom jsou stovky betonových veleještěrů, ve druhém tři malá prasátka a americký prezident. V obou je ale liduprázdno.

Česká fotografka Hana Jakrlová byla na Kubě poprvé. Očekávala ledacos, ale ten dinosaurus na kopci u silnice ji přece jenom překvapil. "Tak říkám Serafinovi, jestli by nebyl tak hodný a nezajel blíž," vzpomíná. "Serafin Moran je nezávislý kubánský novinář, spolupracuje s různými zahraničními médii a taky s krajanskými spolky Kubánců v Miami. Mimo jiné dokumentuje kubánský disent," říká Jakrlová.

Serafin po chvíli našel odbočku vedoucí k dinosaurovi a ukázalo se, že jich tu je víc. Objevili poloopuštěný zábavní park Valle de la Prehistoria. U vchodu, kde stála dvanáctimetrová socha vlasatého a vousatého Kromaňonce, který rozbíjel kamenným mlatem kus skály, se vybíralo vstupné, ale když Hana a Serafin zaplatili a vešli dovnitř, zjistili, že jsou tam téměř sami. Potkali jen pár kusů dobytka, který se tu nerušeně pásl, a několik místních obyvatel, třeba staršího muže v růžové košili, který tu posedával s psíkem ve stínu jednoho z veleještěrů.

HN

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.