Následky globálního oteplování půjde možná zmírnit pomocí pryskyřicových listů, které pohlcují oxid uhličitý.
Foto: Youtube.com/CNN
Vědci přišli s netradičním způsobem, jak vyzrát na globální oteplování. Klima by podle nich mohlo jít ovlivnit pomocí speciálního přístroje. Ten by měl sloužit k extrahování CO2 ze vzduchu a jeho následné přeměně.

Globální oteplování je stále častěji se objevujícím tématem. Na pařížské Klimatické konferenci bylo rozhodnuto, že svět musí do konce století udržet vzestup teplot pod dva stupně Celsia. Podle některých vědců se totiž jedná o kritickou hranici.

Jednou z možností, jak udržet teploty pod touto hranicí, je sání CO2 z atmosféry. Informoval o tom zpravodajský server CNN. Podle vědců je možné extrahovat CO2 ze vzduchu a přeměnit ho na materiály pro výstavbu budov, na výrobu oblečení a na další užitné věci.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.