Nadávající lidé mají prý bohatší slovní zásobu - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/ Melissa O'Donohue
Podle studie amerických psychologů je slovní zásoba vulgárních lidí bohatší. Ukázal to experiment, který psychologové uskutečnili se skupinou lidí. Nadávky ale mohou ohrozit vnímání sebe sama a prohlubují komplexy.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že opak je pravdou, klející lidé mají podle zpravodajského serveru Toronto Sun údajně bohatší slovní zásobu.

Podle nejnovějších průzkumů amerických psychologů Kristin a Timothyho Jayových není pravda, že by vulgární a klející lidé měli problémy s hodnotným sebevyjádřením. Lidé nadávají, protože se zkrátka nedokážou jinak vyjádřit - to tvrdily mnohé teorie donedávna, teď zřejmě přichází revoluce ve vnímání nadávek.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.