Pod jmelím se líbáme od pradávna. Proč? - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/ Will Folsom
Jmelí bílé známe jako nevzhledného parazita statných stromů. Již dlouhá staletí si jím ale o Vánocích zdobíme dům a vyznáváme si pod ním city. Vede nás k tomu magická moc, kterou podle předků jmelí oplývá.

Období Vánoc a příchodu Nového roku bývá opředeno sérií zvyků a tradic, více či méně pochopitelných. Proč se ale líbáme pod zavěšeným jmelím, zjišťoval zpravodajský server BBC.

Pravděpodobně ho najdete zavěšené na lustru, trámu nebo ve dveřích. Všichni si jistě dovedeme představit estetičtější i voňavější rostlinu, ale tradice nám káže objímat a líbat se právě pod jmelím. To je dokonce tak slavné, že se vyrábí i v plastové variantě.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.