Vzkříšení trvá fosilní rostlině přibližně 24 hodin - Ilustrační foto.
Foto: foter.com/ NDJ Mom
Fosilní rostliny jsou schopné přežít několik tisíc let téměř bez vody. Vědkyně Jill Farrantová v nich vidí velkou naději zejména pro africký kontinent. Ruští vědci dokonce uvažují nad vzkříšením mamutů.

Molekulární fyzioložka z jihoafrického Kapského Města vidí skrytý potenciál ve fosilních rostlinách a jejich vzkříšení, uvedl zpravodajský server BBC.

Jill Farrantová již ve svém dětství narazila na velmi zvláštní druh rostlin. Vypadaly mrtvé, ale při kontaktu s vodou se znovu probudily k životu. Tenkrát jí ale nikdo nevěřil. Dnes se ví, že existují některé druhy rostlin, které mohou ve stagnujícím stavu přežít měsíce i roky. "Vzkříšení" jim pak trvá přibližně 24 hodin.

HN

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.