Podle OSN je Norsko nevhodnějším místem pro život - Ilustrační foto.
Foto: Hemsedal.com/Frank Tolpinrud
Podle OSN se v posledním roce žilo nelépe Norům. Rozhodlo o tom hned několik faktorů. Hodnotila se naděje na dožití, sociální podmínky, ale také vzdělávací systém. Na předních příčkách se umístila také Austrálie, Švýcarsko a Nizozemsko a Německo.

Podle každoročního průzkumu OSN v oblasti lidského rozvoje se Norsko umístilo na nejvyšší příčce zemí nejvhodnějších pro život, informoval zpravodajský server Quartz.

Tento týden se ukázalo, že nejvhodnějším místem k pobytu na naší planetě je Norsko. Výsledky nejsou nijak překvapivé, jelikož Norsko se v žebříčku pravidelně umisťovalo vysoko a několikrát vyhrálo. Nečekané není ani umístění států následujících - Austrálie, Švýcarska, Nizozemska a Německa. Česká republika obsadila 28. místo.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.