Ilustrační foto.
Foto: Foter.com/Klasser Films
Až sedmdesát pocent žen v Africe v současnosti používá krémy na zesvětlení pokožky. Depigmentace je však zdraví nebezpečnou, zejména pokud se kupující rozhodne pro ilegální produkty. Obsahují totiž pro tělo vysoké procento rtuti a hydrochinonu.

Pobřeží slonoviny zakázalo krémy na zesvětlení pokožky. K nařízení se začínají obracet i další africké země. Kožní zesvětlovače se totiž staly běžnou součástí života v komunitách po celém kontinentu, který je domovem dvou třetin světové populace lidí s tmavou kůží. 

Na konci šedesátých let se 60 procent žen přihlásilo k tomu, že používají zesvětlovače kůže. V současnosti až 70 procent žen v Africe používá krémy na zesvětlení pokožky. Po mýdle, čaji a konzervovaném mléce je to čtvrtý nejvíce užívaný produkt na kontinentě. V Pretorii, hlavním městě Jihoafrické republiky, je používá až 35 procent žen, uvedl server Quartz.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.