Byl to zážitek a to se cení. Nemusí být vždy ukryt v rafinovaných aromatech, chutích či dochutích. Nemůžu se ale rozhodnout, zda šlo spíš o „sklenku první pomoci“, či „poslední záchrany“.
Foto: ČTK, archiv podniků
V tomhle sloupku poprvé nerecenzuji "lahev týdne", ale "sklenku týdne". Víno z Marks & Spenceru je prostě něco jako malá paštika Májka, jen ve vinném vydání. Degustaci jsem provedla v jednom z nedalekých parků. Počínala jsem si však diskrétně, aby mě snad kolemjdoucí nepovažovali za alkoholičku.

Hodně oceníte nápad, méně už formu a asi nejméně obsah. Ano, řeč je o skleničce vína, kterou si můžete koupit k svačině v supermarketu. Konkrétně v britském řetězci Marks and Spencer. Španělské víno je v plastové, na pohled celkem elegantní sklence, "zavřené" staniolovým víčkem. Prostě něco jako malá paštika Májka, jen ve vinném vydání.

Ale vlastně proč ne? A tak v tomhle sloupku poprvé nerecenzuji "lahev týdne", ale "sklenku týdne". V obchodě v londýnském Paddingtonu jsem sáhla po Sauvignonu Blanc, podle etikety (říká se potištěnému víčku vůbec etiketa?) původem ze Španělska, za 2,50 britské libry. Takže žádná velká láce, v přepočtu skoro sto korun.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.