Na snímku majitel nakladatelství Labyrint Joachim Dvořák.
Foto: HN – Matej Slávik
Přesně před rokem v prosinci vyšlo první číslo dětského časopisu Raketa. Za ním stojí Joachim Dvořák, majitel tuzemského nakladatelství Labyrint. "Když to půjde tempem, jaké máme, za rok začne být Raketa soběstačná," říká.

"Když se zamilujete, nepočítáte. Prostě se do toho vrhnete po hlavě," tvrdí Joachim Dvořák. To je také odpověď na otázku, proč se známý nakladatel pustil do vydávání časopisu pro děti.

HN: Proč vznikla Raketa? Může za to vaše dcera Mia?

Můžou za to povodně, to především.

HN: Povodně? Které myslíte?

Povodně v roce 2002. Měl jsem redakci v Karlíně a ve stejném domě také malý byt, obojí v přízemí. Všechno, kromě mého psa Ester, se tenkrát utopilo. Pamatuji si, jak tehdejší primátor, šachista Němec, na břehu Vltavy ještě den předtím do kamery věštil, že bude v ulicích maximálně 30 centimetrů vody. Někde asi jo, ale v Karlíně bylo dva půl metru…

Když vás něco zásadního postihne − opustí vás partner, zemře někdo blízký, ztratíte práci, nemusí to být jen velká voda −, dost záleží, jak s tím dál pracujete. Buď se trápíte, třeba i dlouhé roky, nebo vás to posílí. Asi čtrnáct dní jsem uvažoval, že s Labyrintem skončím. A pak jsem si řekl, že nic jiného než nakládat knihy stejně neumím.

HN

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Máte již předplatné? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.