Müller od Sedláka má žlutou barvu se světle růžovými záblesky. Voní po fialkách a má lehkou chuť meruněk, možná i liči, s jemnou kyselinkou a krátkou svěží dochutí.
Foto: Shutterstock
Ke svatomartinské huse se hodí i mladé víno. Jedno takové, Müller Thurgau 2015, pochází z Moravy od Sedláka a rozhodně potěší vaše chuťové buňky - za velice příznivou cenu.

Ve čtvrtém století před naším letopočtem prý husy svým kejháním zachránily Řím, ve čtvrtém století našeho letopočtu zase údajně prozradily vojáka a poustevníka Martina, který se měl do husince ukrýt, aby ho ve francouzském městě Tours nejmenovali biskupem. Tím se však nakonec stal a dnes patří k nejvýznamnějším světcům… a mimo jiné je i patronem hus. Velkým, elegantním ptákům to však moc nepomohlo. Pro své vynikající maso končí často na pekáči a může jim být útěchou jen to, že v listopadu se husy staly v Česku jedním z nejoblíbenějších pokrmů spojených právě se svatým Martinem.

reklama
HN

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Máte již předplatné nebo registraci? Přihlaste se.
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.